O tym, by zamówić kontener na gruz warto pomyśleć jeszcze zanim na dobre rozpocznie się wszelkie prace remontowe, budowlane czy rozbiórkowe. Jako że przetrzymywanie odpadów generowanych przez tego rodzaju roboty może zagracić dom i działkę, a samo składowanie gruzu nie jest nawet możliwe bez odpowiedniego pojemnika chroniącego glebę przed zanieczyszczeniem, dysponowanie kontenerem znacznie ułatwia całą logistykę przedsięwzięcia budowlanego
Od czego zacząć?
W pierwszej kolejności, jako że kontenery posiadają różne gabaryty, warto zastanowić się jaki rodzaj kontenera będzie najbardziej odpowiedni do zaspokojenia naszych potrzeb. Oczywiście zależy to bezpośrednio od tego, jak duże są planowane prace. Im większy remont, tym więcej śmieci, co idzie w parze z zapotrzebowaniem na większy kontener. Standardowy kontener, który sprawdzi się w przypadku remontu mieszkania, ma 7 m3 i aż 6 ton ładowności. Jest bardzo często wybierany przez wielu naszych Klientów, a jego dodatkowym atutem jest to, że oprócz wersji tradycyjnej, otwartej występuje też jako pojemnik z zamykanymi klapami.
Zamówienie kontenera
Aby zrealizować wynajem kontenerów, trzeba skontaktować się z nami, a możliwe jest to aż na trzy sposoby: telefonicznie (+48 22 125 5165), mailowo: info@gruzwoz.pl lub poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej. Polecaną przez nas metodą jest kontakt telefoniczny, podczas którego wszelkie informacje czy uzgodnienia potwierdzamy jeszcze drogą mailową. Aby umówić podstawienie kontenera potrzebny będzie:
- Dokładny adres, na jaki kontener ma zostać podstawiony.
- Termin podstawienia (dzień i godzina).
- Kontakt do osoby, która będzie obecna na miejscu podstawienia kontenera.
- Jeżeli potrzebna będzie faktura za wynajem – numer NIP.
Transport powrotny kontenera wraz z jego zawartością odbywa się standardowo po upływie 7 dni od dnia podstawienia, chyba, że zostało to ustalone inaczej.
Przygotowanie na przyjazd kontenera
Aby prawidłowo przygotować się na przyjazd kontenera należy wygospodarować miejsce, w którym ma zostać postawiony.
- Jeśli mowa o własnej posesji – działce, ogrodzie – to miejsce postawienia kontenera zależy tylko od właściciela posesji i jego preferencji.
- Jeśli kontener staje na terenie, jakim jest plac budowy, odpowiednie miejsce wyznacza zwykle kierownik budowy, uwzględniając zarówno najlepszą logistykę wyrzucania odpadów jak i bezpieczeństwo pracowników.
- Jeśli zaś kontener budowlany pojawić się ma pod budynkiem wielorodzinnym – pod kamienicą w centrum miasta, na osiedlu bloków mieszkalnych itp., wówczas konieczne jest uwzględnienie tego, aby zajęte przez pojemnik miejsce nie blokowało ruchu. Ani pieszy, ani pojazd nie może mieć ograniczonej swobody przejazdu czy przejścia z powodu kontenera, dlatego planując jego ustawienie dokładnie przeanalizujmy jakie mamy pod tym względem możliwości. Należy się zatem upewnić, czy pojemnik nie zastawia bramy wjazdowej, szlabanu, ani nie blokuje drogi pożarowej.
W przypadku budynków wielorodzinnych najlepszym wyborem bywają wewnętrzne dziedzińce, gdzie zwykle bez przeszkód i nikomu nie wadząc można tymczasowo ustawić kontener. Nierzadko poprzedza się wybór odpowiedniego miejsca konsultacją ze spółdzielnią mieszkaniową, która oficjalnie wydaje zgodę na postawienie pojemnika w konkretnym miejscu. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się zajęcie pasa ruchu, ale o takie pozwolenie od Zarządu Dróg Miejskich trzeba postarać się we własnym zakresie.
Czy wywóz zapełnionego kontenera wymaga przygotowań?
W umówionym dniu kontener wraz z zawartością odbierany jest przez nas, dlatego nie trzeba samodzielnie organizować załadunku, transportu ani żadnych innych przedsięwzięć logistycznych. Z tego właśnie powodu pozbycie się gruzu i innych śmieci z remontu czy budowy za pośrednictwem kontenera na odpady jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. W przeciwieństwie do samodzielnego przewozu odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, skorzystanie z usługi wywozu gruzu odciążą od obowiązku dostarczenia nieczystości na odpowiednie składowisko na włąsną rękę.