Menu Zamknij

Wywóz gruzu – najczęściej zadawane pytania

Wywóz gruzu Warszawa

Jak utylizować gruz?

Jeśli jesteś w trakcie remontu czy innych prac, generujących odpady budowlane, z pewnością wiesz, że nie można tego rodzaju sieci umieszczać w osiedlowych kubłach. Potrzebujesz zatem kontenera na gruz lub specjalnego worka BigBag. Nie musisz jednak posiadać tych udogodnień na własność. Zarówno kontenery, jak i worki możesz wynająć od nas. My zajmujemy się podstawieniem pojemników, jak i ich odbiorem z całą zawartością.

Jak zamówić kontener?

Aby zamówić od nas kontener, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Na telefon czekamy 7 dni w tygodniu pod numerem: +48 22 125 51 65. Jeśli preferujesz kontakt online, napisz do nas wiadomość na adres info@gruzwoz.pl. Możesz też skorzystać z formularza dostępnego pod adresem: https://gruzwoz.pl/kontakt/. Jeśli pozostawisz swój numer telefonu, z pewnością oddzwonimy.

uścisk dłoni po wpisie do rejestru

Jakich danych potrzeba, aby zamówić kontener?

Abyśmy mogli zrealizować usługę podstawienia pojemnika, potrzebujemy kilku informacji.

  1. Musimy znać miejsce podstawienia kontenera — dokładny adres.
  2. Musimy wiedzieć, kiedy kontener ma trafić pod dany adres — choć zwykle staramy się podstawić go jak najszybciej, musimy zaplanować trasę i dobrze się do niej przygotować.
  3. Nie może zabraknąć oczywiście danych kontaktowych — imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego do osoby zamawiającej i/lub tej, która będzie na miejscu podstawienia kontenera.

Gdzie dowozimy pojemniki na gruz?

Kontenery jesteśmy w stanie podstawić na terenie całej Warszawy. Oprócz miasta stołecznego, pojemniki dowozimy do miejscowości okolicznych, takich jak: Błonie, Brwinów, Czosnów, Grodzisk Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Łomianki, Milanówek, Nadarzyn, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Raszyn i Zakroczym.

Na jaki okres można wynająć kontener?

Klienci indywidualni mają możliwość wynajęcia od nas pojemnika na gruz na siedem dni kalendarzowych. W przeciwieństwie do tego, jak tydzień pracy rozumiany jest w wielu innych firmach, nasz tydzień pracujący to nie jedynie okres od poniedziałku do piątku. Wiemy bowiem że weekend często bywa tym czasem, kiedy wiele prac remontowych czy budowlanych ma szansę na dokończenie czy poprawki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, czas podstawienia kontenera zatem obejmuje również weekend – łącznie 7 dni kalendarzowych.

W przypadku Klientów biznesowych czas wynajmu ustalany jest indywidualnie — inwestycje mogą trwać tygodniami, dlatego najlepiej jest ustalić specjalny czas wynajmu.

Jaki kontener wybrać?

Nasz najmniejszy pojemnik na gruz to worek BigBag o pojemności 1,3m3. Pomimo niewielkich rozmiarów, jest bardzo ładowny — pomieścić może aż 1,5 tony opadów. Najmniejszy kontener zaś ma pojemność 2m3 i mieści w sobie dwie tony odpadów. Oba pojemniki sprawdzą się w przypadku niewielkich remontów, np. wymiany armatury łazienkowej czy skuwania płytek. Największy nasz kontener o pojemności 15m3 wynajmowany jest zwykle przez firmy budowlane. Do przedsięwzięć indywidualnych zaś najczęściej wybierany jest kontener o pojemności 7m3. Dopuszcza on zapełnienie o wadze aż 6 ton. Jednocześnie występuje w wersji z klapami bądź bez.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto podczas kontaktu z nami poprosić o doradzenie w kwestii wyboru kontenera. Po zadaniu pytań naprowadzających podpowiemy jaki kontener — wg naszego doświadczenia — dobrze się sprawdzi.

Co można umieszczać w kontenerze?

Nasze kontenery wynajmujemy głównie z myślą o gruzie. Można więc w umieszczać w nich wszelki gruz:

  • cegły,
  • beton,
  • suporeks.

Do kontenerów na gruz bez przeszkód wrzucać można też styropian, np. przy remoncie izolacji cieplnej domu, płyty pilśniowe czy nida gips — przy tworzeniu bądź usuwaniu ścianek działowych, rury metalowe i plastikowe — np. podczas remontu generalnego i wymianie instalacji gazowej, hydraulicznej itd. Kontenery pomieszczą też

  • drewno,
  • szkło,
  • folie,
  • piasek,
  • opakowania po materiałach budowlanych.

Kontener na gruz 5m3 Warszawa

Co zrobić, gdy kontener zapełni się przed umówionym czasem odbioru?

Dobrze dobrany rozmiar i pojemność kontenera do wielkości prowadzonych prac minimalizuje ryzyko, że pojemnik zapełni się wcześniej, niż nastąpi zaplanowana data odbioru. Jednak jeśli mimo wszystko się tak stanie, prosimy o kontakt z nami. Zapełnianie kontenera na siłę po brzegi i przekraczanie jego ładowności jest niebezpieczne. Stwarza ryzyko katastrofy podczas transportu. Zdecydowanie rekomendujemy poinformowanie nas o zapełnieniu kontenera — odbierzemy go wraz z zawartością i podstawimy nowy, pusty.

Co dzieje się z odpadami?

Wszelkie odpady trafiają tylko i wyłącznie na legalne, bezpieczne wysypisko. Tam śmieci z kontenera trafiają do sortowni, gdzie są wstępnie sprawdzane i poddawane dalszej utylizacji. Wiele odpadów, szczególnie tych postaci betonu, cegieł, kamieni — trafia do oczyszczania, zostaje rozkruszanych i poddanych recyklingowi. W procesie recyklingu zaś powstaje nowe kruszywo budowlane.