Wybór odpowiedniego kontenera potrafi zasiać szereg pytań – który rozmiar pojemnika będzie najodpowiedniejszy? Jakie są rodzaje pojemników? Co zrobić, kiedy kontener okaże się za mały i zapełni się przedwcześnie? Przed rozpoczęciem prac warto zatem przeanalizować zakres robót i dostosować do nich parametry kontenera, tak, aby prace remontowe czy budowlane przebiegały bez zakłóceń.
Spis treści
- Dlaczego dobór kontenera jest ważny?
- Mały czy duży kontener?
- Niewielki remont – może worek BigBag?
- Zapytaj ekspertów
Dlaczego dobór kontenera jest ważny?
Odpowiedni kontener na odpady budowlane powinien przede wszystkim pomieścić wszystkie śmieci, które wygenerują się podczas prac. To, jaki kontener wybrać, aby z pomieszczeniem odpadów problemu nie było, to jedno z najczęściej stawianych pytań przez osoby wynajmujące tego typu pojemniki, ponieważ ilość odpadów pojawiających się podczas prac często nie jest do przewidzenia. Jeśli prace przeprowadza się po raz pierwszy, to brak rozeznania co do możliwej ilości śmieci jest zupełnie zrozumiały. Pojemność kontenera jest jednak o tyle ważna, że może nie tylko wpływać bezpośrednio na komfort składowania odpadów, ale też na bezpieczeństwo późniejszego transportu śmieci. Zawartość kontenera nie powinna stwarzać ryzyka wysypania się gruzu podczas jego transportu, i choć istnieje szereg zabezpieczeń przed takim ryzykiem, to przeładowany kontener z pewnością nie nie sprzyja bezpieczeństwu. Z tego właśnie powodu, jeśli nie jesteśmy pewni czy kontener będzie wystarczająco duży, np. planujemy remont dwóch i więcej pomieszczeń w budynku, lepiej nie wybierać kontenera najmniejszego z dostępnej gamy. Warto wtedy postawić na większy kontener, nawet jeśli miałby nie zostać w pełni wykorzystany.
Mały czy duży kontener?
Oferujemy różne gabaryty kontenerów, dzięki czemu odpowiada na potrzeby wielu Klientów, którzy stają przed wyborem idealnego pojemnika na gruz.
- Najmniejszy nasz kontener na odpady budowalne ma 2m³ pojemności, a jego ładowność to 2 tony. To nasz kontener mini KP-2. Sprawdzi się w przypadku remontów mieszkań i domów, w których odświeżane są niewielkie pomieszczenia – łazienki, toalety, kuchnie, przedpokoje. Pomieści kafelki, płytki, boazerię, panele, ceramikę typu umywalki, sedesy, brodziki, zlewy, a także elementy instalacji – rury, kolanka, zawory.
- Jeśli czeka nas większy zakres prac, np. remontowanych jest więcej niż jedno pomieszczenie, być może lepiej sprawdzą się nieco większe kontenery, np. te o pojemności 7 m³ i ładowności aż 6 ton. Oprócz wspomnianych śmieci remontowych mogą pomieścić również takie elementy jak kawałki starych mebli czy elementy stolarki okienno-drzwiowej. Są to pojemniki KP-7 i występują w dwóch wersjach – z klapami i bez. Jeśli w kontenerze mają znaleźć się poremontowe śmieci lekkie, takie jak folie malarskie czy styropian, których cechą charakterystyczną jest łatwość porwania przez wiatr, kontener z klapami może być bardzo dobrym pomysłem.
- Z kolei wymiary naszego największego kontenera na gruz odpowiadają pojemności aż piętnastu metrów sześciennych. To kontenery, które często spotkać można na placach budowy, gdzie z oczywistych względów pojawia się zapotrzebowanie na pojemniki o bardzo dużych wymiarach. Sprawdź jakie kontenery na gruz oferujemy.
Niewielki remont – może worek BigBag?
W przypadku niewielkich prac remontowych, kontener na gruz to nie jedyna możliwość, która istnieje. Jeśli mamy do wyrzucenia gruz, odpady mieszane, ziemię albo odpady zielone, dla których nawet mniejszy kontener na gruz wydaje się być zbyt dużym przedsięwzięciem, to warto pomyśleć o wytrzymałym worku BigBag.
- Stanowi on bardzo dobrą alternatywę dla małego kontenera, a jego ładowność to 1,5 tony.
- Zaletą worka BigBag jest jego ustawność.
- Szerokość i długość worka nie przekraczają 90 cm, a wysokość 125 cm.
- Są więc stosunkowo niewielkie, zajmują bardzo mało miejsca i są bardziej mobilne, niż tradycyjne kontenery.
- Wygodne uchwyty przymocowane do worków ułatwiają późniejszy wywóz odpadów budowlanych.
Zapytaj ekspertów
Brak wcześniejszych doświadczeń wyboru kontenera na odpady może rodzić zakłopotanie, dlatego jeśli trudno ustalić jaki kontener będzie odpowiedni, zapraszamy do kontaktu z nami. Na podstawie Państwa opisu planowanego przedsięwzięcia postaramy się doradzić wybór tego pojemnika, który w jak największym stopniu spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy też do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat zamawiania kontenera. Zawarliśmy tam informacje na temat potrzebnych danych i tego jak przygotować się na przyjazd kontenera. Warto pamiętać jednak, że w przypadku zapełnienia kontenera przed zakończeniem prac nie trzeba pozostawać bezradnym. Wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić sytuację – postaramy się pomóc. Zdecydowanie właściwszym ruchem będzie wymiana kontenera na pusty, który będzie można później bezpiecznie załadować do wywózki, aniżeli przeładowywanie kontenera.