Menu Zamknij

Częste pytania o kontenery na gruz

W kontenery budowlane zaopatrzony jest każdy plac budowy, obecne są też przy remontach generalnych mieszkań czy domów, przydają się podczas wywózki pozostałości po przebudowach. Gromadzenie śmieci budowlanych podlega ścisłym wytycznym – odpady budowlane pod żadnym pozorem nie mogą trafiać do pojemników na odpady komunalne, a jedynie do pojemników do tego przeznaczonych. Co jeszcze zatem warto wiedzieć decydując się na wynajem kontenerów? W jaki sposób się z nich korzysta, co zrobić z zapełnionym kontenerem  i czy kontener równy kontenerowi?

Co może trafić do kontenera na gruz?

W kontenerze na gruz umieszczać można te odpady, które gromadzone są w wyniku prac remontowych i budowlanych czy podczas rozbiórki budynku. Do zawartości, jaką mieści kontener na gruz, zaliczyć można na przykład:

  • kawałki betonu,
  • cegieł,
  • tynku,
  • elementy izolacji termicznej budynku. np. płyty styropianowe.

Do pojemnika wrzucać można też starą armaturę łazienkową (umywalki, sedesy, brodziki), płytki, kafle. Do drewnianych elementów, które często są umieszczane w kontenerach, zaliczają się zarówno deski, np. w formie drewnianych paneli, jak i kawałki drewnianych mebli – stołów, krzeseł, zabudowy kuchennej itp. Nie będzie też problemu z wyrzuceniem folii malarskich czy papierowych opakowań. 

Pamiętać jednak należy, że kontener budowlany to nie miejsce na takie odpady jak zepsuty sprzęt budowlany, elektroniczny, elektryczny, odpady medyczne czy niebezpieczne. 

Kontener na gruz 7m3 z klapami Warszawa

Czy w kontenerze można umieszczać stare meble?

Pozbycie się starych mebli jest elementem prac remontowych, jednakże zwykle tego typu odpady zbierane są przez odpowiednie służby w ramach organizowanych zbiórek odpadów wielkogabarytowych. Jeśli jednak takie zbiórki w miejscu Państwa zamieszkania nie są organizowane, nasz odpłatny wywóz gruzu obejmuje również wywóz odpadów wielkogabarytowych. Jeśli to możliwe, warto przed umieszczeniem tego typu mebli w kontenerze przeprowadzić ich demontaż, tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca  – mile widziane jest rozkręcenie niektórych elementów czy rozczłonkowanie ich na mniejsze fragmenty. 

Jakie są rodzaje kontenerów na gruz?

Nasza oferta to spory wachlarz pojemników, dzięki czemu dobrać można je do indywidualnych wymagań.

  1. Małe, zwrotne kontenery typu mulda to bardzo dobry wybór w sytuacji, gdzie na postawienie większego kontenera brakuje miejsca – w szczególności, kiedy remontowane są mieszkania w kamienicach czy budynkach wielorodzinnych, przy których nierzadko brakuje infrastruktury dla tego typu przedsięwzięć.  Wówczas odpowiednio dobrany pojemnik zmieści się nawet w wąskiej bramie małego podwórka na dziedzińcu.
  2. Nasz najmniejszy kontener ma tylko 2 m3 przy czym jego dopuszczalny ładunek w wadze to aż 2 tony.
  3. Z kolei nasz kontener o pojemności 15 m3 sprawdzi się na dużym placu budowy, gdzie będzie wygodnym sposobem na pozbycie się nieczystości.
  4. Posiadamy też specjalny kontener z klapami, który zabezpiecza zawartość przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi (deszczem, wiatrem). 

Worki Big Bag Warszawa

Co zrobić, jeśli w kontenerze zacznie brakować miejsca?

Standardowy czas, na jaki podstawiamy kontener na odpady budowlane do 7 dni kalendarzowych. Może się jednak zdarzyć, że remont generować będzie więcej odpadów, niż było to zakładane – w takiej sytuacji kontener zapełni się szybciej, czego konsekwencją będzie brak miejsca na kolejne śmieci. To żaden problem – wystarczy skontaktować się z nami, a przyjedziemy odebrać zapełniony pojemnik, równocześnie przywożąc dla Państwa pusty do podmienienia. 

Jeśli przed podjęciem decyzji o wynajmie kontenera pojawią się jakiekolwiek pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie na nie odpowiemy i pomożemy w wyborze najbardziej odpowiedniego kontenera. Obszar naszego działania to cała Warszawa i okolice.